Adaptační výlet na Praděd

14.09.2021 07:47
V úterý 7.9. se sešli  třídy 6.A, 6.B a 8.B na vlakovém nádraží v Havířově.
Vlakem jsme odjeli do Bruntálu a autobusem do Karlové Studánky. Potom následoval náročný výšlap stezkou k vodopádům Bílé Opavy. Ubytovali jsme se na horské chatě Barborka. Po chvilce odpočinku jsme podnikli výpravu na Ovčárnu, kde jsme měli možnost si prohlédnout základnu horské služby.  Po výborné večeři následoval dobrovolný výšlap na Praděd, děti byly unesené, protože mohly pozorovat krásný západ slunce. Druhý den nás čekala procházka na Petrovy kameny za slunečného počasí. Následoval návrat na chatu a cesta domů.
Na výletě se děti seznamovaly s novým kolektivem, hrály mnoho her, zabíjely upíry, schovávaly se před učiteli v lese, luštily kvíz ve vlaku, prozkoumávaly okolí. Užili jsme si mnoho legrace a dobrodružství. 

V úterý 7.9. se sešly třídy 6.A, 6.B a 8.B na vlakovém nádraží v Havířově.

Vlakem jsme odjeli do Bruntálu a autobusem do Karlové Studánky. Potom následoval náročný výšlap stezkou k vodopádům Bílé Opavy. Ubytovali jsme se na horské chatě Barborka. Po chvilce odpočinku jsme podnikli výpravu na Ovčárnu, kde jsme měli možnost si prohlédnout základnu horské služby.  Po výborné večeři následoval dobrovolný výšlap na Praděd, děti byly unesené, protože mohly pozorovat krásný západ slunce. Druhý den nás čekala procházka na Petrovy kameny za slunečného počasí. Následoval návrat na chatu a cesta domů.

Na výletě se děti seznamovaly s novým kolektivem, hrály mnoho her, zabíjely upíry, schovávaly se před učiteli v lese, luštily kvíz ve vlaku, prozkoumávaly okolí. Užili jsme si mnoho legrace a dobrodružství. 

 

Praděd

Aktuality ZŠ Těrlicko

21.10.2021 20:24
Krásný podzimní den 19.října 2021 se stal pro žáky ZŠ Hradiště a žáky 8.A ze ZŠ Těrlicko určitě nezapomenutelným. Společně jsme se vydali s pohádkovou babičkou za poznáváním nejen českých pohádek, ale také zajímavých míst okresu Karviná. Vše začalo na ZŠ Hradiště, kde se děti proměnily...
15.10.2021 06:07
Tohle nám napsali z Penny: "Velmi vám děkujeme za zapojení do soutěže Hýbeme se hezky česky. Na základě sečtení hlasů ze všech prodejen PENNY ve vašem mikroregionu v období 2. 9. – 29. 9. 2021 vám s radostí oznamujeme, že se váš tým umístil na 1. místě a vybojoval si tak výhru v hodnotě 15 000 Kč....
29.09.2021 09:34
I naše škola se zapojila do oslav Evropského dne jazyků. Cílem bylo upozornit naše žáky na důležitost studia jazyků, podporovat jazykovou a kulturní rozmanitost Evropy. Námořníci z 2.B se také vydali na cestu za poznáním jiných jazyků. Nejdříve si zopakovali, co všechno vědí o naší zemi,...
22.09.2021 09:42
Učit se dá nejen ve škole nebo doma u monitoru počítače, ale také zajímavě a zážitkově na výstavě. O tom se přesvědčili naši osmáci. Když 21. září 2021 navštívili interaktivní výstavu Poznávej se v Havířově, kterou vytvořilo Science centrum iQlandia z Liberce. Podívejte se na naši...
14.09.2021 14:32
V úterý 7.9. se sešly  třídy 6.A, 6.B a 8.B na vlakovém nádraží v Havířově. Vlakem jsme odjeli do Bruntálu a autobusem do Karlové Studánky. Potom následoval náročný výšlap stezkou k vodopádům Bílé Opavy. Ubytovali jsme se na horské chatě Barborka. Po chvilce odpočinku jsme podnikli...
09.09.2021 14:32
Pro žáky 9. ročníků začíná náročný a poslední rok na naší škole v Těrlicku. Budou se muset rozhodnout, kam budou směřovat jejich další kroky na střední školy. Jednou z příležitostí, kde najít inspiraci, byla i každoroční akce CHEMIE NA HRADĚ, na kterou jsme se s žáky 9.A a 9.B...
03.06.2021 13:12
Ve čtvrtek 3. června si prožili Námořníci z 1.B. spousty zábavy a nevídaných zážitků. Čekalo je totiž první přespávání ve škole. V 17:30 hodin odevzdali rodiče svá dítka paní učitelce a paním asistentkám a dobrodružství začalo. Nejprve se Námořníci vyběhali v parku, kam také přijela...
24.06.2020 09:19
  V listopadu naši žáci II. stupně dostali otázku v hodinách přírodopisu: „Rádi fotíte zajímavou přírodu kolem sebe?“  Pokud jejich odpověď byla kladná, tak mohli začít posílat své fotografie v průběhu celého školního roku. Jak se ukázalo, nejvíce „digiobrázků „ zvířat,...
24.02.2020 17:28
V pátek 14.února proběhlo školní kolo recitační soutěže Básnické jiskření. Výherci třídních kol, celkem 27 dětí, soutěžili ve třech kategoriích o nejlépe přednesenou báseň. Porota ve složení Mgr.Lýdie Krplová, Mgr.Dagmar Wawroszová, Mgr.Daria Kosiecová a Mgr. Erika Kolková vybrala a odměnila...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Těrlicko Školní 419/2
Těrlicko
73542
556 205 732 info@skolaterlicko.cz