Články - Těrlické listy

I ve školce pečeme perníčky

Je doba pečení perníčků a proto jsme poprosili paní kuchařku ze školní kuchyně o pomoc při pečení. Byla středa 13. prosince a společně s dětmi jsme se pustili do přípravy vánočních perníčků, na které se podílely všechny děti. I přes menší nezdary a usměvavé situace se nám perníčky přece jen vydařily. Velké díky patří naší hodné paní kuchařce, která nám perníčky upekla. My už se těšíme na mlsání, ale něco si schováme i pro Ježíška. :-)

Kolektiv MŠ Těrlicko-Hradiště

 

Mikulášská nadílka v Mateřské škole Těrlicko-Hradiště

Každoročně do naší mateřské školky zavítal Mikuláš, čert a anděl. Děti zůstaly v úžasu, dokonce ani ty, co mají pro strach uděláno, nevydaly ani hlásku. Kniha hříchů prozradila, že někdo nechce půjčovat hračky, někdo zase nepapá nebo se často vzteká a zapomíná se na kouzelná slovíčka. V tu chvíli všichni malí nezbedníčci oněměli údivem. Naštěstí vše zachraňoval hodný Mikuláš. Děti poté, co slíbily čertovi, že už špatné skutky nikdy neudělají a Mikulášovi zarecitovaly básničky nebo zazpívaly písničky, dostaly od andělíčka balíčky s pěknými dárečky.

 Petra Sznapková

Učitelka MŠ Těrlicko-Hradiště

 

Bramboriáda a drakiáda

V pátek 20. 10. ožilo školní hřiště nedaleko školy v Hradišti. Sešly se zde děti s rodiči. Už od rána se děti těšily na bramboriádu ve formě soutěží s brambory a drakiádu. Slunečné počasí nás příjemně hřálo, až na ten vítr, který nám moc nepřál, i přes to pár draků vzlétlo. Ve školním altánku na nás čekal teplý punč, jak pro děti, tak i pro dospělé a mnoho dobrůtek z brambor, které nám maminky připravily. Letos jsme se rozhodly maminky ocenit, a tak jsme vyhlásily soutěž o nejlepší bramborovou specialitu. Vítězka získala Řád bílé vařečky, Michelinskou hvězdu a diplom. Bylo těžké vybrat, všechny maminky připravily výborné pokrmy, za to jim všem vřele děkujeme, moc jsme si pochutnali. Všechny děti dostaly i sladkou odměnu, odpoledne jsme si příjemně užili.

 

Stále sbíráme body z Recyklohraní

Naše škola i školička je zapojená do soutěže recyklohraní  a minulý týden jsme plnili první úkol. V tomto úkolu šlo o baterie a akumulátory.  Naším cílem bylo poznat, pochopit a porovnat odlišnosti, výhody či nevýhody těchto zdrojů energie. Ukázat si a vysvětlit rozdíly mezi napájením spotřebičů na baterie a z akumulátorů, je důležité i pro pochopení dopadu na okolní životní prostředí, jelikož správné používání a zacházení s nimi přírodu podstatně ovlivňuje. Následně jsme měli dva úkoly a to vybarvit v pracovním listě všechny spotřebiče, které pracují na baterie akumulátory, a vytvořit vlastní koláž kde jsme měli vyobrazit alternativy starších mechanických přístrojů a domácích pomocníků – přístrojů na baterie nebo akumulátory.

 

Hurá, byl tady karneval!       

Po dlouhém čekání, jsme se konečně dočkali karnevalového rejdění s Hopsalínem i my. Ten příjemný den plný očekávání a zábavy proběhl v pátek 31. března v 16,00 hod. Děti byly od prvého okamžiku vtaženy do karnevalového reje masek na poutavé písničky, proložené soutěžemi všech dětí. Vše střídané odpočinkem s pohoštěním a soutěží o nejnápaditější karnevalovou rodinku. Výherní dort byl rozdělen mezi ostatní dětmi v sále na přání rodiny. Během programu byli zapojeni i rodiče, i oni byli aktivními účastníky karnevalového reje. Všechny děti přišly oblečeny do krásných kostýmů, princezen, princů, pirátů, námořníků, kouzelníků, víl a berušek, proto velké díky patří právě rodičům, kteří děti na tento den připravili. Užili jsme si spousty legrace a dobré nálady.

 

Děkujeme všem za podporu i účast na karnevale, bylo to moc príma.

 

Kolektiv ZŠ a MŠ Hradiště

 

Recitační soutěž v MŠ Hradiště

Recitační soutěž se letos konala ve čtvrtek 23. března. Příjemnou atmosféru čtvrtečního dopoledne podpořilo i krásné slunečné jarní počasí. Nálada soutěžících i poroty byla plná očekávání a pohody.

Soutěže se celkem zúčastnilo 10 recitátorů, a to z MŠ Těrlicko, MŠ z Koňákova a MŠ Hradiště. Děti soutěžily v I. kategorii do 5 let a II. kategorii nad 5 let věku dětí. Vítězem za I. kategorii se stála Karolína Marcoňová z MŠ Koňákov a za II. kategorii Johanka Škrobánková z MŠ Těrlicko.

Ceny v podobě knížek a ručně uháčkovaných hraček vyhrála sice jen první tři místa, ale nikdo neodešel s prázdnou. Chlapci dostali přívěšky chobotničky a děvčata sponky do vlasů. Samozřejmě nechyběli ani lízátka a malé občerstvení.

 Dětem, kterým se nepodařilo umístit, na vítězných pozicích, si zaslouží velkou pochvalu za píli, odvahu a snahu.

 

Všem děkujeme za účast a těšíme se na další ročník recitační soutěže.

 

Učitelky MŠ Hradiště

Vzpomínáme na vánoční čas v MŠ Hradišti

V předvánočním čase se děti připravovaly na Vánoce ve školce. S prvním sněhem nesměly chybět ani zimní radovánky. Děti si užily bobování a sáňkování. Vánoční pohoda u nás začala 2. 12., kdy proběhlo vánoční tvoření rodičů s dětmi v keramické dílně. Panovala příjemná a přátelská atmosféra. Rodiče společně s dětmi vyráběli pěkné andělíčky, vánoční zvonečky a spoustu dalších krásných ozdob na stromeček. Vánoční atmosféra pokračovala zdobením stromečku a příchodem Mikuláše s čertem a andělem. Strach z čertů opadl a děti předvedly na vánočním setkání v KD v Hradišti pěkné taneční vystoupení a zarecitovaly báseň o zimě. Vše vrcholilo s blížící se vánoční nadílkou. Děti si vyzkoušely některé vánoční tradice, poslechly si krásné koledy a některé jsme si společně také zazpívali. Děti se už nemohly dočkat Ježíška. Pod stromečkem našly nové hračky pro všechny, ale i krásnou hračku domů. Nechybělo ani ochutnávání perníčků. Ve školce jsme tak všichni prožili příjemný předvánoční týden a podařilo se nám vytvořit tu správnou předvánoční atmosféru.

Zároveň bychom chtěli poděkovat za sponzorský dar panu Petru Molinovi, který nám tímto umožnil pro děti připravit krásné Vánoce ve školce. Není nic krásnějšího než rozzářené dětské oči a úsměv. Děkujeme.

 

Učitelky Mš Hradiště

 

Světluškový průvod v Hradišti

K podzimnímu období, kdy v přírodě ubývá světla a současně i tepla se váže na naší ZŠ A MŠ V HRADIŠTI, již tradice svěltuškového průvodu.

Světluškový průvod se konal 11. 11. 2016 na svatého Martina. Všechny děti si doma připravily lampióny a společně s rodiči, sourozenci nebo kamarády vyrazily do školy. Zde na ně čekala stezka odvahy s „bafajícími“ bubáky, hejkaly a jinými strašidly. Poté pokračovali v plnění dalšího úkolu – strčit ruku do hlemýždího slizu a vylovit si překvapení v podobě malého gumového zvířátka.  Po splnění všech úkolů jsme se všichni odebrali v průvodu s lampióny směrem na Babí horu, a pak z Kaménky zpět ke škole. Cestou nám hrál na harmoniku B. Adamiš, což nám cestu velmi zpříjemnilo. Ve škole děti dostaly občerstvení v podobě párků v rohlíku. Teplý čaj byl připraven pro všechny účastníky průvodů, kteří měli také možnost si zakoupit párek nebo nějakou laskominu. Pro zpestření byl zajištěn pro děti prodej malých drobností a suvenýrů. Všichni se rozcházeli spokojeni a již nyní se můžeme těšit na Mikulášské nadělování.

Učitelky MŠ Hradiště

 

 

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Těrlicko Školní 419/2
Těrlicko
73542
556 205 731 info@skolaterlicko.cz